Zhubněte natrvalo a bez jo-jo efektu

Nejeden člověk, který se snaží zhubnout, se točí v začarovaném kruhu. S úspěchem odstartuje přísnou dietu, během níž si zakáže veškeré energeticky vydatné pokrmy a shodí pár kilo. Jakmile se ovšem vrátí k původní stravě, kila jdou opět nahoru. Dvě kila zhubnete a tři znovu přiberete. A tak se střídá období diet a neřízeného přejídání, jehož výsledkem je starý známý jo-jo efekt, doprovázený velmi často pocitem viny a zklamání. Jak z toho všeho ven? Nejprve si musíte uvědomit, že hubnutí není jen jedna jednorázová akce, kdy zhubnete natrvalo, ale jedná se především o celkovou změnu vašeho životního stylu a stravovacích návyků. Aby byla stoprocentně účinná, musí vám být příjemná, nesmíte ji brát jako za trest. Tím, že začnete pozitivně přemýšlet, radovat se z pohybu, objevovat kouzla zdravé stravy a bude vás to bavit, vaše tělo bude plné síly a vitality. Přebytečné kilogramy spálí samo od sebe, protože už je nebude potřebovat a bude spoléhat na to, že mu každý den dodáte nutričně vyváženou stravu.


Při hubnutí nesmíte hladovět

Omezit razantně příjem stravy na extrémní minimum není řešením. Pokud budete hladovět, sice na krátkou dobu zhubnete, ale s návratem běžné stravy půjdou opět vaše kila nahoru. Tímto způsobem si lehce zajistíte i další zdravotní problémy, neboť váš organismus bude postrádat tolik potřebné živiny. Daleko účinnější je začít hubnout na základě diety. Kterou si však vybrat? Na každého funguje něco jiného, co pomůže jednomu, nevyhovuje druhému. V poslední době má mnoho pozitivních ohlasů hubnutí na systému ketózy, kdy vlastně omezíte příjem sacharidů a ve větší míře konzumujete bílkoviny a tuky. Ketonová dieta nastartuje metabolické změny ve vašem těle a vy začnete rychle hubnout. Jakmile vaše tělo začne postrádat jako prvotní zdroj energie sacharidy, bude ji čerpat z uložených tukových zásob. Sestavit si každodenní jídelníček na principu ketózy je poměrně náročné, vyžaduje určité znalosti z oboru a rovněž zabere spoustu času. A právě proto existuje na trhu přímo ketonová dieta, která obsahuje 20 hyperproteinových jídel v instantní formě. Polévky, kaše, smoothie vás zasytí na dlouhou dobu a nebudete bojovat s nepřekonatelnou chutí na sladké (balení obsahuje také čokoládovo-malinový koktejl). První úbytky hmotnosti můžete zaznamenat již do pěti dnů a obávaný jo-jo efekt nemá nejmenší šanci.


Hubnutí podpořte zelenými potravinami

Pro redukci hmotnosti se stávají zcela nepostradatelné bílkoviny, které v dietním režimu poslouží jako náhradní zdroj energie. Bez dostatečného příjmu bílkovin se totiž zpomaluje metabolismus, cítíte se malátní a unavení. Tento stav zcela jistě organismu neprospívá, a proto je nezbytné do denního jídelníčku zařadit až 30 % bílkovin. Jako alternativu lze bezpochyby použít zelené potraviny, mezi něž patří známé trio - spirulina, chlorella a mladý ječmen. Základní charakteristika zelených potravin hovoří o tom, že obsahují velké množství zdraví prospěšných vitamínů, minerálů, enzymů, antioxidantů, aminokyselin a dalších látek. Na podporu redukce hmotnosti je ideální již zmiňovaná Spirulina platensis, která obsahuje neuvěřitelně vysoké procento bílkovin. Spirulina navíc neutralizuje pocit hladu, čímž se stává velmi efektivním prostředkem při procesu hubnutí. Spirulinu si můžete zakoupit v podobě rozemletého prášku a jednoduše přisypat do kaše, smoothie a nebo jen rozmíchat ve sklenici vody.


Součástí zdravého životního stylu je nejen úprava jídelníčku a konzumace zdravých potravin, ale i dostatečný pitný režim a jakékoli pohybové aktivity. Nezapomínejte pravidelně doplňovat tekutiny během dne. Popíjení neslazeného zeleného čaje je doporučováno mnoha nutričními poradci.

Podmínky